Strona główna arrow O firmie
   
   
Menu główne
Strona główna Strona główna
O firmie O firmie
Przewozy pasażerskie Przewozy pasażerskie
Sklep motoryzacyjny Sklep motoryzacyjny
Serwis samochodowy Serwis samochodowy
Stacja Kontorli Pojazdów Stacja Kontorli Pojazdów
Stacja paliw Stacja paliw

 O firmie PDF Drukuj Email
Biuro
Istniejemy od 1 maja 1950 r. Przez 40 lat byliśmy Oddziałem (Wojewódzkiego) Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Warszawie, a od 1 lipca 1990 r. samodzielnym przedsiębiorstwem państwowym pod nazwą Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Siedlcach. W wyniku komercjalizacji od 1 lipca 1998 r. zostaliśmy przekształceni w spółkę akcyjną Skarbu Państwa pod nazwą Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Siedlcach Spółka Akcyjna (nazwa skrócona: PKS w Siedlcach S.A.). Od 28 marca 2012r. firma została sprywatyzowana. Minister Skarbu Państwa sprzedał 85% akcji na rzecz firmy Retail Provider Wrocław Sp. z o.o.
 

Charakterystyka działalności

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Siedlcach S.A. świadczy usługi przewozowe w regularnej komunikacji pasażerskiej na terenie powiatu siedleckiego. Zapewnia także regularne połączenia autobusowe międzymiastowe z Warszawą, Białymstokiem, Lublinem, Węgrowem, Łukowem, Garwolinem, Janowem Podlaskim, Łosicami i Mińskiem Mazowieckim.

Przedsiębiorstwo wykonuje przewozy turystyczne w kraju i za granicą. Posiada licencje na przewozy międzynarodowe. Prowadzi wynajem autokarów do przewozu wycieczek i innych wyjazdów okolicznościowych.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi w zakresie naprawy samochodów, lakiernictwa, pomocy drogowej oraz sprzedaży części zamiennych i akcesoriów samochodowych, a także montażu i naprawy tachografów.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, działająca w PKS, wykonuje badania techniczne wszystkich typów pojazdów, w tym również pojazdów zasilanych gazem.

Przedsiębiorstwo posiada stację benzynową, która prowadzi detaliczną sprzedaż paliw o wysokiej jakości i po atrakcyjnych cenach. W stacji sprzedawana jest benzyna bezołowiowa 95, etylina 95, LPG, olej napędowy oraz różnego rodzaju oleje i smary. Benzyna i olej napędowy dostarczane są transportem bezpośrednio z PKN ORLEN S.A.

Spółka prowadzi wynajem pokoi biurowych i wolnych powierzchni gruntowych (częściowo utwardzonych), a także powierzchni reklamowych (również na autobusach). Atrakcyjne miejsce położenia dworca autobusowego (prawie centrum miasta) oraz biurowca i wolnych powierzchni gruntowych (wyjazd w kierunku Garwolina) jest atutem naszej oferty.

Ostatnia aktualizacja ( 2012-07-19 )
 
   
     
Created by SEDKOMP